Rezerwuj swój pobyt

Hotele by ZDROJOWA™

Pokoje

Pokój Standard
z widokiem na góry
Apartament — do 36m2
Apartament Superior
Apartament — do 82m2
Apartament Lux
Apartament — do 60m2
Pokój Standard
Apartament — do 29m2
Apartament Lux
z widokiem na góry
Apartament — do 50m2
Apartament Superior
z widokiem na góry
Apartament — do 95m2
Apartament Exclusive
Apartament — do 95m2
Zasób 2
Contact
Zasób 1
Rooms
Zasób 3
Booking
Odkryj

Zima w kurorcie pod Szrenicą

Zimą miasto staje się stolicą sportów zimowych, a latem jest rajem dla piechurów i rowerzystów. Malownicze położenie, bliskość natury oraz wyjątkowy klimat zachęcają do aktywnego relaksy przez cały rok. Legenda głosi, że Szklarska Poręba to kraina tajemniczego Ducha Gór, władcy magicznej krainy na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich. Prawdopodobnie jest tak stary, jak same góry. To on sprawuje pieczę nad lokalną tradycją i historią.


Wodospad Kamieniczka

https://goo.gl/TKZW67

Najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do Wąwozu Kamieńczyka.


Śnieżne Kotły

https://goo.gl/TKZW67

Polodowcowe kotły śnieżne położone są w zachodnich Karkonoszach między Wielkim Szyszkiem a Łabskim Szczytem i podzielone są na Małego Śnieżnego Kotła i Wielkiego Śnieżnego Kotła. Nazwa Kotłów wywodzi się z płatów śniegu, które zalegają pod zerwami skalnymi do późnego lata.


Szrenica (1362 m)

https://goo.gl/TKZW67

Szrenica – szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu granicy państwowej z Czechami, na południe od Szklarskiej Poręby. Doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także


Zakręt śmierci

https://goo.gl/TKZW67

Znajduje się na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój. Zakręt zatacza łuk do 180’ na wysokości 755 m n.p.m.  i jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych w Polsce. Mimo tego cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest to również jeden z najciekawszych punków widokowych na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

Odkryj

Aktywny wypoczynek zimą

Szklarska Poręba posiada doskonałą infrastrukturę do uprawiania sportów zimowych, a pokrywa śnieżna zalega tu średnio przez 110 dni w roku. Narciarstwo klasyczne i zjazdowe, skituring czy biegówki w kurorcie pod Szrenicą każdy znajdzie coś dla siebie!

Narty i snowboard


15 km tras zjazdowych, trasy dla poczatkujących i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach.

Biegówki


Szklarska Poręba to idealne miejsce dla fanów biegówek, które pobijają serca amatorów sportów zimowych. Kilkanaście kilometrów od kurortu pod Szrenicą znajduje się słynna Polana Jakuszycka, która posiada najlepsze w Europie Środkowej trasy biegowe i jest ich w sumie ponad 150 km.

Nordicwalking


Jest to forma rekreacyjna, która polega na marszu ze specjalnymi kijami. Dziedzina rozwinęła się w Finlandii i jest to doskonale przygotowanie do zimowego szaleństwa na stoku. Kije do Nordic Walking są dostępne w recepcji.

Skituring


To doskonała propozycja dla miłośników górskich wędrówek zimą. Choć nie jest to nowa forma aktywnego wypoczynku w ostatnich latach przeżyw silne odrodzenie. Do uprawiania tego sportu potrzebne są narty ze specjalnymi wiązaniami, które podczas podejść są biegówkami a przy schodzeniu zjazdówkami.

Rakiety śnieżne


Dzięki rakietom śnieżnym zimowe wędrówki poza szlakami stały się bezpieczne. Do uprawiania tej aktywność nie potrzeba żadnych umiejętności, wędrować może każdy.

Adres

Cristal Resort Szklarska Poręba
ul. H. Kołłątaja 4 A
58-580 Szklarska Poręba
Recepcja +48 75 61 06 888

Rezerwacja

Poniedziałek - Piątek 7:00 - 23:00
Sobota - Niedziela 9:00 - 20:00

rezerwacja@cristal-resort.pl
Rezerwacja: +48 91 40 40 400