Customer
Alliance

%

Ocen
w Portalach

Rezerwuj swój pobyt

Hotele by ZDROJOWA

Pokoje

Pokój Standard
Apartament od 22 m2 do 29m2
Pokój Standard z widokiem na góry
Apartament od 22 m2 do 36m2
Apartament Lux
Apartament od 29 m2 do 59m2
Apartament Lux z widokiem na góry
Apartament od 26 m2 do 67m2
Apartament Superior
Apartament od 60 m2 do 89m2
Apartament Superior z widokiem na góry
Apartament od 43 m2 do 60m2
Apartament Exclusive
Apartament 94m2
Odkryj

Szklarska Poręba – relaks 365 dni w roku

Zimą miasto staje się stolicą sportów zimowych, a latem jest rajem dla piechurów i rowerzystów. Malownicze położenie, bliskość natury oraz wyjątkowy klimat zachęcają do aktywnego relaksu przez cały rok. Legenda głosi, że Szklarska Poręba to kraina tajemniczego Ducha Gór, władcy magicznej krainy na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich. Prawdopodobnie jest tak stary, jak same góry. To on sprawuje pieczę nad lokalną tradycją i historią.


Wodospad Kamieńczyka

Najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do Wąwozu Kamieńczyka.

Zobacz na mapie

Śnieżne Kotły

Polodowcowe kotły śnieżne położone są w zachodnich Karkonoszach między Wielkim Szyszkiem a Łabskim Szczytem i podzielone są na Mały Śnieżny Kocioł i Wielki Śnieżny Kocioł. Nazwa Kotłów wywodzi się z płatów śniegu, które zalegają pod zerwami skalnymi do późnego lata.

Zobacz na mapie

Szrenica (1362 m n.p.m.)

Leży w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego przy graniczy z Czechami. Cieszy się ogromną popularnością wśród turystów pieszych, a z jego szczytu roztacza się zachwycającą panorama na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Karkonosze.

Zobacz na mapie

Zakręt śmierci

Znajduje się na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój. Zakręt zatacza łuk do 180’ na wysokości 755 m n.p.m.  i jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych w Polsce. Mimo tego cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest to również jeden z najciekawszych punków widokowych na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

Zobacz na mapie
Odkryj

Aktywny wypoczynek zimą

Szklarska Poręba posiada doskonałą infrastrukturę do uprawiania sportów zimowych, a pokrywa śnieżna zalega tu średnio przez 110 dni w roku. Narciarstwo klasyczne i zjazdowe, skitouring czy biegówki w kurorcie pod „Szrenicą” – każdy znajdzie coś dla siebie!

Narty i snowboard


15 km tras zjazdowych, trasy dla poczatkujących i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach.

Biegówki


Szklarska Poręba to idealne miejsce dla fanów biegówek, które pobijają serca amatorów sportów zimowych. Kilkanaście kilometrów od kurortu pod Szrenicą znajduje się słynna Polana Jakuszycka, która posiada najlepsze w Europie Środkowej trasy biegowe i jest ich w sumie ponad 150 km.

Nordic walking


Jest to forma rekreacyjna, która polega na marszu ze specjalnymi kijami. Dziedzina rozwinęła się w Finlandii i jest to doskonale przygotowanie do zimowego szaleństwa na stoku. Kije do nordic walking są dostępne w recepcji.

Skitouring


To doskonała propozycja dla miłośników górskich wędrówek zimą. Choć nie jest to nowa forma aktywnego wypoczynku w ostatnich latach przeżywa silne odrodzenie. Do uprawiania tego sportu potrzebne są narty ze specjalnymi wiązaniami, które podczas podejść są biegówkami, a przy schodzeniu zjazdówkami.

Rakiety śnieżne


Dzięki rakietom śnieżnym zimowe wędrówki poza szlakami stały się bezpieczne. Do uprawiania tej aktywność nie potrzeba żadnych umiejętności, wędrować może każdy.

Odkryj

Aktywny wypoczynek latem

Szklarska Poręba to jeden z najbardziej malowniczo położonych kurortów górskich w Polsce. Urokliwa dolina bystrej rzeki Kamiennej zachwyci każdego, a liczne szlaki rowerowe i piesze Karkonoszy to idealne miejsce na letni wypoczynek w górach.

Turystyka piesza


Szklarska Poręba znajduje się w Sudetach Zachodnich, regionie o doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Piękne i malownicze szlaki turystyczne w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Gór Izerskich zachwycają szlachetnymi krajobrazami, bujnością przyrody i ciekawą historią. Magiczny Szlak Ducha Gór, Wędrówki z Fraszką, Szlak Waloński – to tylko niektóre polecane trasy turystyczne w Szklarskiej Porębie. W hotelowej recepcji dostępne są mapy turystyczne.

Rowery


Jeżeli lubisz jeździć rowerem po górach, Szklarska Poręba będzie dla Ciebie doskonałą bazą wypadową. Większość tras prowadzi przyjemnymi drogami leśnymi, które gwarantują bliski kontakt z naturą. Trasy mają różne poziomy trudności, dostosowane do umiejętności i kondycji fizycznej rowerzystów.

Wspinaczka górska


Karkonosze i Góry Izerskie to prawdziwe zagłębie skałkowe, w którym można uprawiać wspinaczkę górską. Najpopularniejszymi skałkami do wspinaczki w Szklarskiej Porębie są Krucze Skały, Krzywe Baszty, Piętnasta oraz Śpiewak. Podobne, aczkolwiek nieco niższe skałki można znaleźć również w pobliskim Karpaczu.

Jazda konna


W Karkonoszach funkcjonuje wiele ośrodków jeździeckich i stajni, które oferują naukę i doskonalenie jazdy konnej. Regularne uprawianie tego sportu wpływa na poprawę kondycji i samopoczucia, jest to również doskonały sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

Kajakarstwo górskie


W okresie wiosennym okolice Szklarskiej Poręby stają się prawdziwym wyzwaniem dla sympatyków kajakarstwa górskiego. Wiosną, zalegający śnieg w górach zaczyna topnieć, a koryta rzek wypełniają się rwącym nurtem.

Siłownia plenerowa


Zanim wyjdziesz na szlak warto wzmocnić kondycję w plenerowej siłowni. Poranne rozciąganie przed całodziennym marszem w górach doda mnóstwo pozytywnej energii.

Nordic walking


Jest to ogólnodostępna aktywność prozdrowotna, angażująca prawie 100% mięśni naszego ciała i jest doskonałym przygotowaniem do zimowego szaleństwa na stoku. Kije do nordic walking są dostępne w hotelowej recepcji.