Customer
Alliance

%

Ocen
w Portalach

Rezerwuj swój pobyt

Hotele by ZDROJOWA

Pokoje

Pokój Standard
Apartament od 22 m2 do 29m2
Pokój Standard z widokiem na góry
Apartament od 22 m2 do 36m2
Apartament Lux
Apartament od 29 m2 do 59m2
Apartament Lux z widokiem na góry
Apartament od 26 m2 do 67m2
Apartament Superior
Apartament od 60 m2 do 89m2
Apartament Superior z widokiem na góry
Apartament od 43 m2 do 60m2
Apartament Exclusive
Apartament 94m2
Odkryj

Szklarska Poręba – relaks 365 dni w roku

Zimą miasto staje się stolicą sportów zimowych, a latem jest rajem dla piechurów i rowerzystów. Malownicze położenie, bliskość natury oraz wyjątkowy klimat zachęcają do aktywnego relaksu przez cały rok. Legenda głosi, że Szklarska Poręba to kraina tajemniczego Ducha Gór, władcy magicznej krainy na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich. Prawdopodobnie jest tak stary, jak same góry. To on sprawuje pieczę nad lokalną tradycją i historią.

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki

Oddalony od Cristal Resort Szklarska Poręba o zaledwie 20 min spaceru, a położony na wysokości 525 m n.p.m. Kaskada ma wysokość 13,3 m, a z jej powstaniem związana jest legenda o Karkonoszu i córce szklarza, Szklarce, której imię nosi dziś przepływający potok. Zimą woda płynąca strumieniem w wodospadzie zamarza.

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły

Dwa kotły polodowcowe stanowiące rezerwat ścisły Karkonoskiego Parku Narodowego. Doskonały przykład krajobrazu alpejskiego - śnieg na dnie kotłów potrafi zalegać do połowy lata. Ze szczytu roztaczają się wspaniałe widoki na Karkonosze i Góry Izerskie. Najbardziej malownicze miejsce w Sudetach.

Szrenica (1362 m n.p.m.)

Szrenica (1362 m n.p.m.)

Drugi co do wysokości szczyt polskich Karkonoszy – 1362 m n.p.m. Na Szrenicy znajduje się czynne przez cały rok schronisko, a ze Szklarskiej Poręby można dostać się na szczyt wyciągiem lub idąc łagodną, utwardzoną drogą. Zimą Szrenica jest oblegana przez miłośników białego szaleństwa – głównie nart i snowboardu. SkiArena Szrenica oferuje aż 12 km tras zjazdowych.

Huta Szkła Kryształowego Julia

Huta Szkła Kryształowego Julia

Zlokalizowany w Piechowicach, jeden z niewielu działających producentów szkła kryształowego w Polsce. W obiekcie podziwiać można proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, w czasie których poznać można tajniki szklarskiej sztuki.

Polana Jakuszycka

Polana Jakuszycka

Najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce, w którym rozgrywany jest Bieg Piastów – międzynarodowe wydarzenie odbywające się corocznie od 1976 roku. Specyficzny mikroklimat sprzyja długiemu zaleganiu śniegu – utrzymuje się on przeciętnie przez 156 dni w roku.

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka

Najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. i spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do Wąwozu Kamieńczyka.

Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.)

Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.)

Jeden z najwyższych szczytów malowniczych Gór Izerskich, będących wspaniałymi terenami dla uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i narciarstwa biegowego.

Dom Wlastimila Hofmana

Dom Wlastimila Hofmana

Dom polskiego malarza funkcjonujący w nienaruszonym stanie od jego śmierci. Miejsce przepełnione duchem artysty, czego nie doświadczyć można w żadnym innym muzeum.

Park linowy TROLLANDIA

Park linowy TROLLANDIA

Wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach.

Dom Erharta i Carla Hauptmannów

Dom Erharta i Carla Hauptmannów

Stary, wiejski dom będący niegdyś rodzinną ostoją i miejscem pracy dwóch wybitnych pisarzy – uhonorowanego w 1912 roku Nagrodą Nobla za całokształt twórczości Gerharta Hauptmana oraz jego brata, Carla. Siedziba Muzeum Karkonoskiego, ze stałą ekspozycją poświęconą bohemie artystycznej miejscowości.

Kolej Izerska

Kolej Izerska

Połączenie kolejowe Jelenia Góra – Kořenov wiodące malowniczym szlakiem, uruchomionym ponownie w 2010 roku, po przeszło 65 latach nieużytkowania. Tajemnicze zakola torów, górskie urwiska i przyroda Gór Izerskich sprawiają, że podróż żelazną koleją jest niebywałą atrakcją.

Chybotek

Chybotek

Grupa skalna w Górach Izerskich, składająca się z dużych granitowych głazów. Najwyżej położony i zarazem największy głaz o średnicy 4 metrów można z łatwością rozkołysać ̶ od tego wzięła się nazwa tej formacji. Wg jednej z walońskich legend pod kołyszącym się głazem ukryte jest wejście do podziemnego skarbca.

Park miniatur zabytków dolnego śląska

Park miniatur zabytków dolnego śląska

Parkowy ogród z miniaturami zabytkowych budowli Śląska – pałaców, klasztorów i kościołów, dokładnie odwzorowanych w skali 1:25.

Zamek Sychrov

Zamek Sychrov

Neogotycki zamek zbudowany z XV w., w którym poczuć można arystokratyczną atmosferę francuskich salonów. We wnętrzach zamku znajdują się bogate zbiory malarstwa, a na zewnątrz rozległy angielski park.

Huta szkła i browar Novosad & Syn

Huta szkła i browar Novosad & Syn

Muzeum szkła z unikalnymi zbiorami obejmującymi ponad pięć tysięcy eksponatów, stanowiącymi największą kolekcją szkła w Czechach. Na terenie huty znajduje się browar, w którym można nie tylko degustować miejscowe piwo, ale także obserwować proces jego warzenia.

Hruboskalskie Skalne Miasto

Hruboskalskie Skalne Miasto

Jedno z najciekawszych i najładniejszych w Czeskim Raju skalnych miast, z monumentalnymi, 60- metrowymi piaskowcowymi wieżami i licznymi punktami widokowymi, z których podziwiać można m.in. wybudowany w XIVw., warowny zamek Hrubá Skála.

Pole golfowe

Pole golfowe

Harrachov-Mýtiny. Kameralne i najwyżej ulokowane pole golfowe w Czechach, na wysokości 730 m n.p.m.

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew

Zlokalizowana w Karkonoskim Parku Narodowym trasa edukacyjno-widokowa, z wysoką na 45 metrów wieżą, z której podziwiać można górską panoramę. W obrębie ścieżki znajdują się także strefy rekreacji i zabawy.

Drezno

Drezno

Stolica Saksonii, oddalona od Szklarskiej Poręby o dwie i pół godziny jazdy autem. Do najważniejszych atrakcji miasta należy Zwinger – mieszczący w sobie m.in. imponującą kolekcję porcelany, późnobarokowy zespół pałacowo-ogrodowy zbudowany dla polskiego króla Augusta II Mocnego, a także Galeria Obrazów Starych Mistrzów – jedna z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie.

Praga

Praga

Szklarska Poręba i Karpacz stanowią także doskonałą bazę wypadową do oddalonej o zaledwie dwie godziny jazdy samochodem stolicy Czech – do jej atrakcyjności nie trzeba nikogo przekonywać.

Zakręt śmierci

Zakręt śmierci

Znajduje się na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój. Zakręt zatacza łuk do 180’ na wysokości 755 m n.p.m.  i jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych w Polsce. Mimo tego cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest to również jeden z najciekawszych punków widokowych na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.